Rady feng shui na rok 2014

Rady feng shui na rok 2014
Z psychologicznego i ewolucyjnego punktu widzenia Nowy Rok jest ważnym wyznacznikiem transformacji. Wszystkie kultury kultywują swego rodzaju rytuały w celu podkreślenia ważnych, cyklicznych zmian. Przedstawiam więc najważniejsze rady feng shui z całego świata, które można wprowadzić w życie już 1 stycznia. (Przypominam, że Chińczycy przestrzegają własnego kalendarza, który  opiera się  na kalendarzu księżycowym i obchodzą Nowy Rok w innym czasie. Proszę zapoznać się z następnym blogiem poświęconym Chińskiemu Nowemu Roku, który rozpocznie się 31 stycznia 2014 roku – będzie to rok konia). Proszę o poświęcenie uwagi ośmiu prostym i bardzo praktycznym radom feng shui na Nowy Rok. 

1. Ubierz się w coś zupełnie nowego 1 stycznia 2014 roku
Może to być bielizna, skarpetki, szalik, itp. Jeżeli znajdziesz czas kupić coś w kolorze roku 2014, którym jest rozpromieniona orchidea, załóż to pierwszego dnia Nowego Roku. Nie przejmuj się, jeżeli nic nie znajdziesz na czas, rada feng shui pod numerem 6 poniżej podpowie ci jak szybko zdobyć coś w tym kolorze i zwiększyć twoje chi (energię).

Rozpromieniona orchidea w modzie na 2014

Radiant orchid for 2014 fashion trends
Radiant orchid in fashion for 2014

Uważam, ze trampki Converse All STAR będą przebojem.

Radiant orchid Converse
Radiant orchid Converse ALL STAR trainers

Po więcej sugestii w dziedzinie mody w kolorze rozpromienionej orchidei odsyłam na stronę  fashion ideas in radiant orchid look at this page

2. Wyjdź i zrób coś ekscytującego
Może to być np. wyjście na  spacer czy do restauracji, itp. Celem tego jest przyciągnięcie i wzmocnienie nowej, pozytywnej i dobrej energii Nowego Roku. Dlatego zrób coś zupełnie nowego i innego np. wybierz się do dotąd nieodkrytej przez ciebie części parku, kup nową książkę ( ja zamierzam ściągnąć eBook na mój Kindle i na pewno kupię niesamowitą książkę poświęconą interior design – The Timeless Home/ Ponadczasowy Dom opracowaną przez Alidad, który będzie jednym z mówców na konferencji feng shui, która odbędzie się 17 maja 2014 roku), czy obejrz nową wystawę.

3. Postaraj się o nową wycieraczkę do twojego domu (albo zmień coś wokół drzwi frontowych), albo kup coś nowego do domu (np. nowy ręcznik, poduszki itp. najlepiej w kolorze rozpromienionej orchidei.)

Jeśli jesteś zainteresowany innymi pomysłami z dziedziny interior design znajdziesz je na zdjęciach rozpromienionej orchidei. interior design ideas look at more images with radiant orchid. 

Radiant Orchid Interior Design ideas
Add some cushions to your home in radiant orchid colour

More interior design ideas with radiant orchid

4. Zastanów się nad nowymi wyzwaniami dla siebie na Nowy Rok
Zanotuj je na kartce papieru albo na telefonie komórkowym. Zapisz jako wyzwania, cele 2014 roku czy coś w tym rodzaju, tak aby miało to dla ciebie jakieś znaczenie.

5. W celu przyciągnięcia dobrobytu włóż nowe banknoty do swojego portfela, a najlepiej kup sobie nowy portfel.

Banknotes for 2014
Place some new banknotes in your wallet for prosperity in 2014
Radiant Orchid colour for 2014 as a wallpaper on iPhone

Radiant Orchid colour for 2014 as a wallpaper on iPhone

6. Wykorzystaj ekran telefonu / tapetę do rytuałów feng shui
Zmień tapetę na swojej komórce na kolor rozpromienionej orchidei.
Twoja komórka (a szczególnie smartphone) jest świetnym wirtualnym narzędziem służącym do zamieszczania aplikacji, które pomogą ci zamanifestować to, co jest twoim celem albo co chcesz osiągnąć czy nad czym pracujesz. To wszystko odnosi się również do ekranu komputera. Uważaj jednak jak wykorzystujesz te wszystkie wirtualne narzędzia. Doświadczyłem to na swoim przykładzie. Raz użyłem zdjęcie tropikalnej wyspy jako tapetę na ekran mojego komputera z intencją udania się tam na wakacje. Po trzech miesiącach wyjechałem na rok na Barbados.
Zacznij od zwykłej orchidei na ekranie twojej komórki. Zmień kolor tapety na kolor rozpromienionej orchidei.  Download the radiant orchid colour for 2014 for your mobile phone background or check the colour specs for radiant orchid.

7. Zapamiętaj, co robiłeś na Sylwestra i 1 stycznia 2014
 Zrób zdjęcia. Postaraj się aby ten czas zapisał ci się w pamięci. Pozwoli ci to łatwiej przypomnieć sobie wszystko na koniec 2014 roku. W feng shui zapamiętanie przeszłości jest bardzo ważne. Tak przecież wiemy o pochodzeniu i początkach feng shui. Początkowo feng shui było używane w celu szukania bezpiecznych i dobrze ukrytych miejsc aby zagwarantować spoczywanie prochów przodków w pokoju. Filozofia feng shui oparta jest na przekonaniu, ze im bogatsza jest przeszłość tym bogatsza jest przyszłość.

Spray oczyszczający przestrzeń wokół nas jest niezastąpionym lekarstwem na niemal wszystko.

Radiant orchid broom

Radiant orchid broom

8. Oczyść swój dom na na Nowy Rok
Jedna z głównych i dobra na wszystko rada  feng shui to oczyszczenie przestrzeni wokół siebie. Jest to idealny sposób na zakończenie roku a tym samym na zrobienie miejsca na nowe wyzwania i możliwości w 2014 roku. Jeżeli kupisz coś nowego na Nowy Rok pamiętaj aby wyrzucić coś starego i niepotrzebnego. Pozbądź się rzeczy, których nie potrzebujesz i zrób miejsce na nowe, które pojawią się w twoim życiu. Użyj w tym celu spray oczyszczający przestrzeń i zmień energię w twoim domu i pracy. Innym sposobem jest oczyszczenie wszystkich klamek w domu.

Podsumowanie
Najważniejsze to zrobić w Nowy Rok coś nowego, innego niż do tej pory. Możesz to zrobić pierwszego albo w pierwszym tygodniu stycznia. Energia Nowego Roku utrzymuje się tydzień albo i dłużej. Zabaw się. Zacznij Nowy Rok jak najlepiej i żyj dobrze.

Nie zamartwiaj się jednak jeśli nic nie zrobiłeś nowego pierwszego dnia Nowego Roku, wciąż będziesz miał szanse 31 stycznia 2014, który to dzień jest początkiem Chińskiego Nowego Roku. Zapoznaj się z moim blogiem poświęconym radom na Chiński Nowy Rok pod koniec stycznia 2014.

Życzę ci Szczęśliwego, Zdrowego i Pomyślnego  Nowego Roku 2014

 

Happy New Year 2014 from London

Happy New Year 2014 from London

 

Posted in Rady feng shui na nowy rok.